Omschrijving (toelichting)

In december 2024 heeft uw raad de beleidskeuzes Wonen vastgesteld. Onder meer over het bereiken van een betere mix in onze gemeente. De kaders bevatten voorwaarden waarmee het vanaf nu mogelijk is om tot een gevarieerder woningaanbod in de Coevering te komen.  Het toevoegen van meer sociale huurwoningen in de andere wijken van Geldrop is zo'n voorwaarde.  

 

Wij hebben samen met het Woonbedrijf onderzoek gedaan naar de samenstelling en de (sociale) veerkracht van de wijk Coevering.  

 

Ook zijn wij gestart met de voorbereiding van een propositie aan de Metropoolregio Eindhoven in het kader van de Beethovendeal. Met deze propositie willen we aanspraak maken op de middelen uit de Beethovendeal en de bouw van sociale en betaalbare huur- en koopwoningen een boost geven.